Proměňte prohlídku města v dobrodružnou výpravu, která bude bavit Vás i Vaše děti. 

Vydejte se se svými dětmi do centra Prahy a poznejte její památky, pověsti a legendy.

Zveme vás na interaktivní rodinné prohlídky v centru Prahy, během kterých poznáte pražské historické památky zábavnou formou. 

Na prohlídce Vás i Vaši rodinu doprovodí profesionální průvodce.

Vyberte si procházku a termín a ostatní už nechtě na nás. 

Kam se s námi můžete vydat?

Projděte se od Pražského hradu až na Mariánské náměstí. Vezmeme vás do podzemí Starého Města, ve kterém objevíte legendárního Golema. 

Poznejte Staroměstské náměstí a jeho okolí. Provedeme vás legendárními myšími dírami Starého Města. Procházku jsme zabalili do tajuplné hry, během které zachráníte prokletého černého rytíře.

Zaposlouchejte se do příběhů, legend a pověstí, které jsou spojeny s bájným Vyšehradem. Objevte místo, odkud je možné vstoupit k pokladu kněžny Libuše ukrytém ve vyšehradské skále.

Na každé výpravě vás doprovodí skvělý průvodce. Na každém zastavení vám odvypráví příběhy a pověsti, které souvisí s konkrétní pražskou památkou.

Každý si během výpravy přijde na své, děti i jejich rodiče. Průvodci svůj výklad vždy přizpůsobí konkrétní skupince. 

Při každé výpravě ujdete cca 3 km a zabere vám 2 hodiny. 

Všechny výpravy jsou interaktivní. Během Pátrání po Golemovi se děti naučí číst v papírové mapě, na Vyšehradě se zase naučí hledat cestu pomocí GPS souřadnic. U Duchů Starého Města se zaposloucháte do hlasů pražských strašidel a známých osobností.

Vyberte si výpravu, na kterou se s námi chcete vydat. Poté zvolte termín a rezervujte si svá místa. 

Ve vybraný termín se s Vámi sejde průvodce v centru Prahy a provede vás vybranou prohlídkou. 

Cena všech interaktivních prohlídek je 250 Kč za jednu osobu. 

Vzhledem k tomu, že se při Pátrání po Golemovi baví děti i dospělí, cena je za 1 osobu. Nemáme žádné snížené vstupné.

Co o našich procházkách řekli ti, kteří se jich zúčastnili?

Příjemná procházka s milou průvodkyní. Plná hádanek a zajímavého povídání. Ideální pro děti školou povinné, ale i pro rodiče. Doporučuji všem zvědavcům. :-).

Trasa, znalosti průvodkyně, mapa i samotný závěr, vše zajímavé podané a pro děti úžasně napínavé a obohacující.

S dcerou jsme byly obě nadšené, spousty věcí jsme se dozvěděly, naučily se obě číst v mapě😉

Hra byla skvěle vymyšlená, napínavá, nikde nevznikala hluchá místa, velmi zajímavé a poutavě podané příběhy, hezké rozuzlení. A slečna průvodkyně sympatická a vstřícná a hlavně uměla zaujmout.

Moc jsme si cestu za Golemem užili, člověk si myslí, jak už vše zná a pak dostane takovou šanci vidět známá místa úplně novýma očima. Myslím, že pro nás všechny tím Praha dostala zase nový rozměr. Starší děti po skončení říkaly, že by hned šly znovu, což teda z úst puberťáků je víc než poklona. :)) Já jsem byla nadšená z objevení nových zákoutí a příběhů, které dostaly ta známá zákoutí. Bavilo nás to. Děkujeme!

Stáňa Stiborová

www.podnikanizplaze.cz

Hra byla zajímavá i zábavná. Všechny přítomné děti i dospělí se dozvěděli od průvodkyně mnoho zajímavostí o době císaře Rudolfa II. a pamětihodnostech staré Prahy. Moc se nám to líbilo a dobře jsme se u toho pobavili. Pro má vnoučata to bylo první seznámení s „Hradčany“ úměrné jejich věku a byla jsme ráda, že jsem na tuto možnost na internetu narazila. Děkuji pořadatelům.

Krásné a naučné odpoledne pro děti a dospělé a když se počasí vydaří jako nám, budete nadšeni-Zuzka

Hra byla zajímavá i zábavná. Všechny přítomné děti i dospělí se dozvěděli od průvodkyně mnoho zajímavostí o době císaře Rudolfa II. a pamětihodnostech staré Prahy. Moc se nám to líbilo a dobře jsme se u toho pobavili. Pro má vnoučata to bylo první seznámení s „Hradčany“ úměrné jejich věku a byla jsme ráda, že jsem na tuto možnost na internetu narazila. Děkuji pořadatelům.

Naša sprievodkyňa Nora bola moc príjemná, milá a dokáže zaujať a vtiahnuť do deja menšie deti i puberťákov. Láskavá a ochotná výjsť v ústrety i s ladením termínu. Dozvedeli sma sa hromadu informácií aniž bychom sa nudili obyčajným výkladom histórie.

Mária

Doporučuji celé rodině, mnoho přínosného a zábavného pro děti i rodiče z historie, kterou je důležité si připomínat a také cesta krásným historických hlavním městem, kam běžně člověk nezajde. Moc děkuji a ráda doporučím přátelům a známým.

P.M.

Děkujeme za moc milý zážitek spojený s pátráním po Golemovi. Synové a babička byli nadšení.

O.S.

Senzační zážitek pro celou rodinu. Poprvé v Praze s profi průvodcem a určitě ne naposledy. Moc děkujeme, bylo to úžasné a průvodkyně Nora byla skvělá! I přes velmi teplé počasí byly děti nadšené, zastávky na povídání byly ve stínu, udělali jsme si i pauzu na doplnění pitného režimu :). 

S.

Vaše hra je, zvláště v podání průvodce Jirky, zajímavá, zábavná, poučná a nenásilným způsobem podporuje u dětí zájem o historii Prahy. Tolik zajímavých zákoutí jsme nikdy předtím neprošli a u některých jsme ani netušili, že v Praze jsou.
TOP !! Takového průvodce bychom potřebovali na všech výletech za historií :).
Hodně zajímavá hra pro rodiny s dětmi, při které se dozvíte spoustu zajímavostí nejen o Starém městě Pražském, průvodce Vás zábavnou formou provede po místech o kterých i rodilí Pražané dosud nevěděli.
Skvely pruvodce, dozvedeli jsme se spoustu zajimaveho a jsem rad, ze pruvodce Jirka ma smysl pro humor. Castecne se zapojila i jedna pani kolemjdouci, ktera Jirkovi neverila, ze pred 1 000 lety byla Praha o 11 metru nize 🙂
Pan Jiří ve skvělý, poutavý vypravěč, který dokáže vše podat srozumitelně a lákavě i dětem. Darina a Jindra.
Procházka byla zajímavá pro nás i naše děti, bylo to skvěle strávené sobotní odpoledne. Dostali jsme se do míst, kde jsme nikdy předtím nebyli, dozvěděli jsme se řadu zajímavých historických faktů. Určitě vás doporučíme dál.
Výprava za duchy byla zábavná a poučná, protože jsme si připomněli zároveň i historické osobnosti. Průvodce neměl chybu, moc nás pobavil. Velký bonus bylo krásné počasí a minimální počet cizinců na Starém Městě. Vřele doporučuji.
Skvělá zábava pro děti i dospělé. Příběhy dokáží zaujmout a pan průvodce je naprosto úžasný! 🙂 I pro dospělé bylo super, že ačkoliv v Praze bydlíme, dostali jsme se do částí Starého města, které jsme doposud vůbec neznali.
Milan
Velmi dobré. Výklad pojetím orientovaný na děti, ale zaujal i dospělé! Průvodce s obrovským přehledem, velmi vzdělaný, vtipný a empatický. Děkujeme a doporučujeme!
Milan
Prohlídka byla velice zajímavá a hlavně vesele a hravě podaná. Jirka je skvělý herec a vyprávěč a věděl zaujmout i děti. K tomu byl veselý a měl humor, což ocení nejen dítě, ale taky dospělý. Ty peníze za to určitě stojí! O Praze jsem nevěděla nic a člověk si nejvíce zapamatuje na příbězích. Moc děkujeme. Opravdu super!! Doporučujeme všem s dětmi i bez dětí.
O. S.
Doporučuji, děkujem za pěkné odpoledne. Průvodce neměl chybu :)))
I.L.
Hledání strašidel bylo super, průvodce na jedničku s *. Určitě doporučuji a budu sledovat další akce.
O. V.
Všem vycházku vřele doporučujeme, bylo to zábavné, poutavé a bavilo nás to natolik, že jsme se divili, jak rychle nám čas utíká. Jitka a Valinka (10 let)
K. S.