„Jaký bude náš itinerář?“

Na to se ptám svého manžela vždy přibližně týden před začátkem dovolené.

Nikdy nečekám jinou odpověď, než: „Už mám připravené tipy na výlety. Ukážu Ti je a pak vymyslíme NÁŠ ITINERÁŘ.“ Manžel otevře wordovský dokument a začne vyprávět o tom, co by chtěl vidět.

Jeho příprava je vždy precizní. Vždy mám pocit, jako by prošel každý milimetr na mapě a našel všechny památky, zajímavosti nebo cíle možných výletů, které jsou v dosahu místa našeho pobytu.

A já jsem mu neskonale vděčná. Protože… mě tohle vyhledávání na internetu vůbec nebaví. Ráda si vyslechnu možnosti a pak společně rozhodneme, co chceme vidět, co si necháme v rezervě pro případ, že nás překvapí špatné počasí, a co pravděpodobně nenavštívíme.

Naše poznámky z výletů teď dáváme k dispozici i vám. Třeba se vám bude NÁŠ ITINERÁŘ líbit a inspirujeme vás ke stejným výletům, na kterých jsme byli my.

Jen prosím nečekejte informace typu: Tato památka byla postavené v 18. století v renesančním slohu. Postavil ji ten a ten a trvalo to tolik a tolik let. To si můžete najít na wikipedii. Sdílíme takové informace, které bych řekla svým přátelům, pokud by chtěli poradit, kam se mají dané destinaci vydat :). 

Katka a Radek

P.S.: Na výlety jezdíme s dětmi i bez dětí. Pokud jedeme s dětmi, chceme, aby výlety bavili i nás. Takže naše výlety jsou o kompromisech. Někdy dopřejeme dětem zábavu v podobě hřiště nebo kouzelníka, jindy od nich ale vyžadujeme odšlapat vysokohorskou túru v rakouských Alpách :).