„Jaký bude náš itinerář?“

Na to se ptám svého manžela vždy přibližně týden před začátkem dovolené.

Nikdy nečekám jinou odpověď, než: „Už mám připravené tipy na výlety. Ukážu Ti je a pak vymyslíme NÁŠ ITINERÁŘ.“ Manžel otevře wordovský dokument a začne vyprávět o tom, co by chtěl vidět.

Jeho příprava je vždy precizní. Vždy mám pocit, jako by prošel každý milimetr na mapě a našel všechny památky, zajímavosti nebo cíle možných výletů, které jsou v dosahu místa našeho pobytu.

A já jsem mu neskonale vděčná. Protože… mě tohle vyhledávání na internetu vůbec nebaví. Ráda si vyslechnu možnosti a pak společně rozhodneme, co chceme vidět, co si necháme v rezervě pro případ, že nás překvapí špatné počasí, a co pravděpodobně nenavštívíme.

Naše poznámky z výletů teď dáváme k dispozici i vám. Třeba se vám bude NÁŠ ITINERÁŘ líbit a inspirujeme vás ke stejným výletům, na kterých jsme byli my.

Jen prosím nečekejte informace typu: Tato památka byla postavené v 18. století v renesančním slohu. Postavil ji ten a ten a trvalo to tolik a tolik let. To si můžete najít na wikipedii. Sdílíme takové informace, které bych řekla svým přátelům, pokud by chtěli poradit, kam se mají dané destinaci vydat :). 

Katka a Radek

P.S.: Na výlety jezdíme s dětmi i bez dětí. Pokud jedeme s dětmi, chceme, aby výlety bavili i nás. Takže naše výlety jsou o kompromisech. Někdy dopřejeme dětem zábavu v podobě hřiště nebo kouzelníka, jindy od nich ale vyžadujeme odšlapat vysokohorskou túru v rakouských Alpách :). 

Loukotovic VÁNOČNÍ ROAD TRIP

Poprvé v životě jsem opustila tradice a odjela se svojí rodinou na Vánoce pryč. Loukotovic vánoční road trip do posledního detailu naplánoval můj manžel. Díky za to, tuto dovolenou řadím mezi nejlepší dovolené, jaké jsem kdy zažila. Co jsme dělali – den po dni (neboli náš deníček z road tripu) – najdete na stránkách Loukotovic VÁNOČNÍ ROAD. Během něj jsme poznali 3 města, 3 země. Ale každé město stojí za to navštívit samostatně, proto jsem náš itinerář (na této stránce) rozdělila podle navštívených měst.