INTERAKTIVNÍ PROHLÍDKA PRAHY s průvodcem určená pro rodiny s dětmi

Kudy půjdete?

Projdete se kolem Staroměstského náměstí (po Starém Městě)

Pro koho je procházka určená?

Pro děti od 5 let a jejich rodiče, baví i puberťáky.

Jak je procházka dlouhá?

Procházka Vám zabere 2 – 2,5 hodiny, ujdete během ní cca 3 km.

Vydejte se s námi na tajuplnou výpravu v centru Prahy, během které poznáte nejzajímavější památky v okolí Staroměstského náměstí!

Na výpravě vás doprovodí certifikovaný průvodce v převleku a hlasy duchů Starého Města.

Rádi pro vás připravíme individuální prohlídku.

Napište mi na loukotovakaterina@gmail.com nebo zavolejte na 734 416 973.  

V Platnéřské ulici, nedaleko Staroměstského náměstí v Praze, dlouhé věky bloudí duch černého rytíře, který ze žárlivosti probodl srdce své milované dívky. 

Než dívka naposledy vydechla, proklela ho slovy: „Proměníš se v sochu a budeš se trápit, dokud Ti někdo neřekne slova odpuštění za Tvou duši!

Pojďme společně osvobodit ducha rytíře v Platnéřské ulici z jeho prokletí!

Během naší výpravy po Starém Městě navštívíme tajemná zákoutí v okolí Staroměstského náměstí v Praze. Setkáme se s 12 duchy historických osobností a pověstných strašidel, kteří obývají tato zákoutí Starého Města:

Staroměstský orloj

Staroměstské náměstí

Maiselova synagoga

Ungelt

Karlova ulice

Klementinum

Křížovnické náměstí 

Pražská strašidla

Během výpravy OSVOBODÍTE RYTÍŘE v Platnéřské ulici z jeho prokletí, a dozvíte se historické zajímavosti navštívených míst a pověsti duchů Starého Města. 

Rodinnou hrou vás provede certifikovaný průvodce v převleku, který umí „vyvolat“ DUCHY STARÉHO MĚSTA.

A kromě záchrany rytíře z Platnéřské ulice se dozvíte zajímavosti o navštívených památkách i pověsti, na které nezapomenete. 

JAK SE VÁM LÍBILA RODINNÁ HRA DUCHOVÉ STARÉHO MĚSTA?

S dcerou jsme si udělaly prodloužený víkend v Praze. A protože jÍ letos bude 14, potřebovala jsem vymyslet program. Máme velmi rády pověsti a Duchové Starého Města mi skočily na fcb jako skvělý tip. Průvodce Jirka velmi zaujal svým výkladem. Byl vtipný a dokázal odpovědět na otázky, které nebyly ve scénáři. Prostě bývalý student historie se pozná. Moc děkujeme i s Verčou za hezké odpoledne a rozhodně tuto procházku doporučíme dál.

Vychazka byla pro moji petiletou dceru obrovskym zazitkem a urcite pujdeme i na jine vychazky. Myslim si, ze vyklad byl pekny i pro deti i pro dospele.
Procházka předčila mé očekávání. Podívali jsme se na místa na kterých jsem nikdy nebyla. A i když bych asi většinu věcí měla znát ze školy, tak jsem se dozvědeli hodně zajímavostí. Pan průvodce nám dal i spoustu typů na další výlety. Kéž bych si je jen zapamatovala. 😀
Děkujeme Vám i Jirkovi za příjemné odpoledne. Ačkoli bylo dost horko, krásně jsme si to všichni užili a i jako rodilé Pražačky jsme prošly známá místa a seznámili vnoučata nenásilně s některými krásnými částmi města a zase je tentokrát s vaší pomocí trošičku postrčili k zájmu o historii. Děkujeme a dalších her se určitě zúčastníme. Tak ať se vám všem daří :).
Vaše hra je, zvláště v podání průvodce Jirky, zajímavá, zábavná, poučná a nenásilným způsobem podporuje u dětí zájem o historii Prahy. Tolik zajímavých zákoutí jsme nikdy předtím neprošli a u některých jsme ani netušili, že v Praze jsou.
TOP !! Takového průvodce bychom potřebovali na všech výletech za historií :).
Hodně zajímavá hra pro rodiny s dětmi, při které se dozvíte spoustu zajímavostí nejen o Starém městě Pražském, průvodce Vás zábavnou formou provede po místech o kterých i rodilí Pražané dosud nevěděli.
Skvely pruvodce, dozvedeli jsme se spoustu zajimaveho a jsem rad, ze pruvodce Jirka ma smysl pro humor. Castecne se zapojila i jedna pani kolemjdouci, ktera Jirkovi neverila, ze pred 1 000 lety byla Praha o 11 metru nize 🙂
Pan Jiří ve skvělý, poutavý vypravěč, který dokáže vše podat srozumitelně a lákavě i dětem. Darina a Jindra.
Výprava za duchy byla zábavná a poučná, protože jsme si připomněli zároveň i historické osobnosti. Průvodce neměl chybu, moc nás pobavil. Velký bonus bylo krásné počasí a minimální počet cizinců na Starém Městě. Vřele doporučuji.
Procházka byla zajímavá pro nás i naše děti, bylo to skvěle strávené sobotní odpoledne. Dostali jsme se do míst, kde jsme nikdy předtím nebyli, dozvěděli jsme se řadu zajímavých historických faktů. Určitě vás doporučíme dál.
Skvělá zábava pro děti i dospělé. Příběhy dokáží zaujmout a pan průvodce je naprosto úžasný! 🙂 I pro dospělé bylo super, že ačkoliv v Praze bydlíme, dostali jsme se do částí Starého města, které jsme doposud vůbec neznali.
Milan
Velmi dobré. Výklad pojetím orientovaný na děti, ale zaujal i dospělé! Průvodce s obrovským přehledem, velmi vzdělaný, vtipný a empatický. Děkujeme a doporučujeme!
Milan
Prohlídka byla velice zajímavá a hlavně vesele a hravě podaná. Jirka je skvělý herec a vyprávěč a věděl zaujmout i děti. K tomu byl veselý a měl humor, což ocení nejen dítě, ale taky dospělý. Ty peníze za to určitě stojí! O Praze jsem nevěděla nic a člověk si nejvíce zapamatuje na příbězích. Moc děkujeme. Opravdu super!! Doporučujeme všem s dětmi i bez dětí.
O. S.
Doporučuji, děkujem za pěkné odpoledne. Průvodce neměl chybu :)))
I.L.
Hledání strašidel bylo super, průvodce na jedničku s *. Určitě doporučuji a budu sledovat další akce.
O. V.
Všem vycházku vřele doporučujeme, bylo to zábavné, poutavé a bavilo nás to natolik, že jsme se divili, jak rychle nám čas utíká. Jitka a Valinka (10 let)
K. S.

Díky Duchům Starého Města už má rytíř z Platnéřské ulice

0
zachránců :).

Tajemná výprava za vysvobozením rytíře z Platnéřské vám zabere 2 hodiny a ujdete během ní necelé 3 km.  

Doporučený věk: od 7 let

Vyrážíme za každého počasí, výpravu rušíme jen při jeho extrémní nepřízni. 

Začínáme i končíme na Mariánském náměstí, nedaleko stanice metra Staroměstská. 

Rodinná hra Duchové Starého Města obsahuje: 

Certifikovaného průvodce po celou dobu hry

Průvodce se s vámi sejde ve stanovený termín na Marinánské náměstí, nedaleko stanice metra Staroměstská. 

Vysvětlí vám pravidla hry a provede vás celým příběhem. 

Hrací kartu

Každému hráči (rodičům i dětem) průvodce předá na začátku hry hrací kartu se stíracími políčky. 

Prosíme, mějte po ruce minci, pomocí které budete stírat jednotlivá políčka hrací karty. 

Překvapení

Na konci hry pro vás máme připraveno překvapení v podobě malého dárku. 

Vstupné na tajemnou výpravu Duchové Starého Města je: 

250 Kč za 1 osobu

Výpravy se mohou zúčastnit pouze předem přihlášené osoby!

Pokud se stane, že se kvůli nemoci (nebo karanténě) NEMŮŽE objednaného termínu zúčastnit, můžete si vybrat NÁHRADNÍ TERMÍN. 

Rádi připravíme i individuální výpravu. 

Kontakt:

Tel.: 734 416 973

loukotovakaterina@gmail.com

Už jste zachránili rytíře v Platnéřské ulici?

Vydejte se s námi na PÁTRÁNÍ PO GOLEMOVI!