Avignon a nedaleký římský aqadukt Pont du Gard jsme navštívili během našeho VÁNOČNÍHO ROAD TRIPU

Termín: 27. 12. – 28. 12. 2023

Co jsme v Avignonu viděli?

Avignon

Pont du Gard

Pozdní odpoledne v Avignonu

V Avignonu musíte vidět dvě památky. Avignonský most a papežský palác. Obojí je v historickém centru, které projdete za jedno odpoledne. Uličky jsou malebné, francouzské, plné krásných obchůdků a restaurací. Po proslulém Avignonském mostě se můžete projít, ale musíte přijít včas (v 18.00 hodin zavírají). My jsme avignonský most nestihli, ale historické centrum jsme si užili. Určitě stojí za to se na chvíli v Avignonu zastavit. 

Výhodou cestování mimo sezónu je, že je všude málo lidí. Nevýhodou je, že je všechno brzy zavřené… Takže jsme si prohlédli malebné avignonské uličky, děti si zaběhali u papežského paláce a mrkli na avignonský most.

Teď už odpočíváme na hotelu a těšíme se na zítřejší výlet k viaduktu Pont du Gard a další přejezd, tentokrát do Španělska 😊.

Dopoledne na procházce k Pont du Gard

Po rychlé snídani v Avignonském hotelu, a ještě rychlejším sbalením všech věcí (když někde nocujete jednu noc, nestihnete toho moc vybalit) jsme nasedli do auta a po pečlivě zkontrolované trase jsme se rozjeli k největšímu aquaduktu v Evropě, Pont du Gard.

Po příjezdu na parkoviště nás doslova rozesmálo, že bylo úplně prázdné. Ano, přijeli jsme tam brzy, ale i tak… Skoro jsme se báli nechat auto na místě, kde nikdo nestojí 😊.

Pont du Gard je opravdu monumentální, tyčící se nad krásnou řekou, ke které jsme sešli a udělali několik (fakt hodně) selfíček. Kamarádka mi psala, že se tam v létě i koupala.