Cádiz je nejstarším, dosud stojícím městem v jihozápadní Evropě. Původně jsme ho neměli v našem itineráři, ale když nám dva na sobě nezávislí známí řekli, že musíme vidět Cádiz, jeli jsme.

A možná proto, že jsme byli natěšení na „něco, co prostě musíme vidět“, nás toto město lehce zklamalo.

Cádiz je vlastně ostrov, na který se dostanete díky monumentálnímu mostu. Ten nás naprosto uchvátil, jeho pilíře totiž působí jako „brány do města. Naše první kroky jsme nasměrovali k přístavu, abychom si most pořádně prohlédli. A pak už jsme zamířili do historického centra.

Most na nás působil jako brána, kterou musíte projít, abyste přijeli do Cádizu

Trhy a obchůdky v centru města

V historickém centru města jsme neobjevili žádné památky, do kterých bychom vyloženě chtěli vstoupit. Procházeli jsme se proto uličkami Cádizu a nasávali jeho atmosféru. Všude bylo plno obchůdků s turistickými „cetkami“, a každou chvíli jsme narazili na nějaké trhy. Nutno podotknout, že trhovci si nedělají starosti s ničím jako jsou stoly. Prostě vezmou deku, položí ji na zem a naskládají na ní své zboží.

Nezapomeňte na plavky!

Cádiz je ostrov s krásnými plážemi. Takže když jsme opustili centrum, vydali jsme se na prohlídku pobřeží. Procházeli jsme se po kolonádě a obdivovali jsme pláže, kterými je Cádiz obležený. Bohužel jsme si nezabalili plavky, a vzhledem k teplotě 40 °C jsme měli my i děti obrovskou chuť smočit se v moři.

Takže… Cádiz je fajn, pokud nehledáte nic zvláštního a pokud je vaším cílem venkovní procházka po městě. Nás nadchl most a procházka podél pobřeží, ale znovu bychom do tohoto města jet nepotřebovali.