Máte rádi hádanky? Tato je moje nejoblíbenější. Zabaví děti i dospělé :).

A její zadání je jednoduché.

Musíte vymyslet, jak se 4 lidi dostanou na druhou stranu tunelu. Samozřejmě jsou zde nějaká ALE…

 1. Máte k dispozici pouze JEDNU svíčku a jednu sirku. Když svíčku zapálíte, nesmí zhasnout (a rozhodně nezhasne). SVÍČKA VŠAK HOŘÍ PŘESNĚ 60 MINUT.
 2. Každý člověk jde jinou rychlostí. Měřeno na minuty trvá lidem cesta tunelu takto:
  1. Člověk A projde tunel za 5 minut
  2. Člověk B projde tunelem za 10 minut
  3. Člověk C projde tunelem za 20 minut
  4. Člověk D projde tunelem za 25 minut
 3. Tunelem mohou projít MAX. 2 LIDÉ.

Ukažme si to na příkladu:

Zapálíte svíčku a od té chvíle mají 4 lidi přesně 60 minut, aby se všichni dostali na druhou stranu tunelu. Řekněme, že jako první půjde člověk A (cesta mu trvá 5 minut) a C (cesta mu trvá 20 minut). Musejí jít společně (mají 1 svíčku). To znamená, že se počítá čas toho pomalejšího člověka ve dvojici. Cesta na druhou stranu tunelu bude této dvojici trvat 20 minut.

Ale… někdo se musí vrátit se svíčkou zpátky!

Svíčka nesmí zhasnout, proto se musí započítat i čas strávený na zpáteční cestě. Dejme tomu, že se zpět vrátí ten rychlejší člověk, tedy člověk A. Po jeho návratu ke zbylým lidem na první straně tunelu svíčka hoří již 25 minut (20 minut + 5 minut strávených na zpáteční cestě).

Jaká dvojice půjde teď? Kdo se znovu vrátí se svíčkou, aniž by zhasla? Stihnou se všichni dostat za 60 minut na druhou stranu tunelu?

Mohu napovědět jediné. V řešení není žádný „fígl“, žádné kouzlo, žádný nelogický nesmysl. A NIKDO NESMÍ JÍT POTMĚ! Svíčku jednou zapálíte a od té doby hoří přesně 60 minut. Sfouknout ji nesmíte. 

Vymyslíte to?

Tuto hádanku jsem často dávala na rodinných oslavách, firemních akcích nebo třeba kamarádům na túře :). Hádanka mě nikdy nezklamala, vždy rozproudila diskuzi. Každý, komu jsem hádanku dala, ji chtěl stůj co stůj vyřešit. Několikrát se stalo, že mi v noci přišla sms zpráva s jejím řešením.

Když totiž vymyslíte řešení této hádanky, prostě víte, že je správně. Nepotřebujete moje potvrzení, že to tak je. Prostě to víte. Ale… chcete se pochlubit :), že jste na to přišli.

A když na to nepřijdete, chcete to vědět. Chcete znát řešení. Pochopit, jak je možné přejít na druhou stranu tunelu za 60 minut. Protože si myslíte, že je chyba v zadání. Že to není možné.

Je to možné. Chcete říct jak? Pošlu vám řešení do mailu, stačí vyplnit formulář níže :).

A vy pak můžete zazářit a poslat hádanku dál. Stačí si vzít tužku a papír a jednoduše ji namalovat.

Pokud vás hádanky baví, vyzkoušejte hru Legenda o záhadné surfařce. 


Legenda o záhadné surfařce je zážitková eBooková hra, kterou můžete hrát doma, na chatě či chalupě nebo kdekoliv na vaší dovolené. Jedná se o vymyšlený příběh o dívce s kouzelným náhrdelníkem, který ji dopomůže splnit její sen.  Příběh je rozdělen na sedm kapitol. Hráči postupně nacházejí ukryté kapitoly pomocí zašifrovaných indicií či hádanek napsaných vždy na konci každé kapitoly. Když hráči získají všechny kapitoly, najdou kouzelný náhrdelník.

Nebo se s námi vydejte na Pátrání po Golemovi či za Duchy Starého Města

                    

CHCI ZNÁT ŘEŠENÍ HÁDANKY

Vaše osobní údaje (jméno, e-mailová adresa) jsou u mě v bezpečí a budu (Kateřina Loukotová) je na základě vašeho souhlasu zpracovávat podle zásad ochrany osobních údajů, které vycházejí z české a evropské legislativy.
Stisknutím tlačítka „Chci poslat řešení hádanky“ vyjadřujete svůj souhlas s tímto zpracováním potřebným pro zaslání eBooku a dalších newsletterů ode mě, které se budou týkat souvisejícího tématu.
Svůj souhlas můžete kdykoli odvolat kliknutím na tlačítko ODHLÁSIT v každém zaslaném e-mailu.