Jak unavit děti na procházce?

Připravte jim závody s klacky. Až půjdete s dětmi do lesa, zastavte se na chvíli na nějakém příjemném místě a vytvořte dvě stanoviště. Těmito stanovišti může být cokoliv. Dva pařezy, dvě lavičky, dva stromy… cokoliv, co vám padne do oka. A pak přizpůsobte pravidla počtu svým dětí :). 

Závody klacků pro 2 děti

Tyto stanoviště mohou být kousek od sebe, stačí pár metrů. Na každé stanoviště položte 5 klacků a ke každému postavte jedno dítě. Po odstartování závodu musí každé dítě vzít jeden klacek ze svého stanoviště, doběhnout s ním ke druhému stanovišti a tam ho položit.

 

Co se stane po odstartování?

Děti závodí proti sobě. Pokud první dítě odnese klacek ze svého stanoviště, druhé dítě mu ho tam opět položí. Které dítě bude rychlejší a dokáže to, že na svém stanovišti nebude mít ani jeden klacek?

 

Různý věk dětí NENÍ překážkou

Pokud máte různě staré děti, nevadí. Na stanoviště staršího dítěte položte třeba o 3 klacky víc.

Mám víc dětí, chci zapojit všechny

Udělejte týmy např. po 2 nebo udělejte ze závodů turnaj.

V případě, že chtějí hrát tři děti, udělejte tři stanoviště, každému dítěti tam položte klacky. Stanoviště sestavte do kruhu a upravte vzdálenosti. Nejsilnější dítě bude běhat nejdelší trasu, nejmladší dítě zase nejkratší.

A pokud byste šli na delší procházku nebo dokonce na túru, zkuste si zahrát hry z mého eBooku zdarma: 3 hry, které zabaví vaše děti na pěší túře

Katka

Jak unavit děti na obyčejné procházce? Uspořádejte závody klacků!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.