Mapa. Vždycky mě fascinovalo, kolik informací můžeme vyčíst z mapy. Když nevíte, jak a co máte v mapě hledat, jste ztracení. A naopak. Pokud víte, kam vás má mapa zavést, je vaším největším kamarádem.

Mapa je pro mě šifrou. Na začátku výletu ji musím pochopit, abych věděla, kam se mám vydat. I když v ní hledám svůj cíl, na cíli vlastně nikdy nezáleží. Cíl je pro mě onou třešničkou na dortu. Tím důležitým pro mě je cesta, kudy mě mapa k cíli dovede.

Jako když jsem naplánovala výlet pro naši rodinu i rodiny mých sester na zříceninu Týřov. Bylo to na konci listopadu, po nějakém koronavirovém rozvolnění, v době, kdy už bylo bezpečné se opět potkat. Samotná zřícenina za moc netála. Ale tu cestu k ní, tu jsme si užili 😊.

Dětem jsem tehdy připravila bojovku, kterou také najdete v mém eBooku zdarma. A my dospělí jsme stihli probrat všechno! Dodnes vzpomínám na to, jak byl tento výlet nabíjející. Jakoby za odměnu. Ne kvůli zřícenině, ale kvůli tomu, jak jsme si to užili.

Také to tak máte? Vzpomenete si spíše na zážitky na cestě než na samotný cíl?

Když jsem brouzdala svým eBookem zdarma a narazila jsem na mapu ke zřícenině Týřov, vůbec jsem si nevzpomněla na tu zříceninu. Ale na to, jaký byl den. Byl konec listopadu. Jasno, ale už mrazivo. Svoje sestry jsem neviděla přes půl roku. Děti kolem nás šťastně pobíhaly a my si spokojeně povídali. Probrali jsme všechno. A bylo úplně jedno, že jsme na zřícenině Týřov strávili jen 20 minut.

Bojovka MAPA jako ŠIFRA

Do zmíněného eBooku zdarma jsem právě přidala další bojovku. Bojovku, ve které hraje hlavní roli papírová mapa. Bojovku, jejímž cílem není najít poklad, ale otevřít ho. Bojovku, kterou můžete připravit na jakýkoliv výlet.

Cíl v ní není důležitý. Záleží na cestě. Schválně, vyzkoušejte ji. Dejte dětem do ruky papírovou mapu a nechte je, ať vás vedou. Neříkejte jim, kam mají zahnout. Zkuste je navézt, pomoct. Ale rozhodnutí nechte na nich. Mají přeci mapu.

Katka

Mapa jako šifra aneb bojovka na výlety

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.