Kryštof Kolumbus nechtěl dokázat, že země je kulatá. To už se všeobecně vědělo. Kolumbus chtěl dokázat, že zvládne doplout do Indie, i když vypluje na západ.

Na základě svých výpočtů pak předložil návrh na objevení západní cesty na východ nejprve portugalskému králi. Ten ho ale zamítl, neboť jeho rádci a učenci tvrdili, že se Kolumbus ve svých výpočtech spletl. Že je země daleko větší, než Kolumbus uvádí, a tedy i cesta do Indie západním směrem bude daleko delší. A tudíž mu nebudou stačit zásoby vody a potravin pro všechny námořníky, neboť lodě nejsou dostatečně velké na tak dlouhou plavbu.

Kolumbus se nevzdal, byl přesvědčen o správnosti svých výpočtů, a tak se se svým plánem obrátil na španělského krále Ferdinanda II. Aragonský a jeho manželku Isabelu Kastilskou. Ti ho podpořili a Kolumbus se tak mohl vydat na svoji první plavbu na západ.

A tak, náhodou, objevil Kolumbus Ameriku. Nebýt této země, která se Kolumbovi postavila do cesty, celá posádka by zemřela hlady a žízní kdesi uprostřed oceánu.

Chyba, která objevila Ameriku

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *