Neplánované prázdniny určitě potěšily všechny děti, o něco méně i rodiče. Jak je jen zabavit, abychom mohly alespoň trochu pracovat? Zkuste jim dát hádanku o vlkovi, koze a zelí. Je to moje oblíbená hádanka, která často „zavaří“ hlavu i dospělým.

Představte si, že jste převozníkem s malou lodičkou. Na druhý břeh řeky potřebujete převézt vlka, kozu i zelí. Problémem je, že na loď se vejdete pouze vy (jako převozník) a pak už jen vlk nebo koza nebo zelí. To znamená, že nemůžete převážet např. vlka a zelí najednou!!!

Ale POZOR!

Nezapomeňte na to, že pokud na jednom břehu zůstanou společně:

  • vlk s kozou, tak vlk kozu sežere,
  • koza se zelím, pak koza zelí sežere.

Uvedu příklad

Nejprve převezete kozu. Na břehu zůstane vlk se zelím (v této hádance vlk neuteče, o to tu opravdu nejde). Kozu vylodíte na druhém břehu a vrátíte se pro zelí.

Když se zelím přeplujete řeku, vyndáte ho na druhém břehu z lodi a vrátíte se pro vlka. Jenže na druhém břehu zůstala koza sama se zelím a výsledkem je, že ho sežrala.

Co je tedy úkolem této hádanky?

Jak dostat z jednoho břehu na druhý vlka, kozu a zelí tak, aby nikdo nikoho a nic nesežral?

Řešení…

Na této hádance je skvělé to, že když přijdete na její řešení, prostě víte, že je to správně.

Nepotřebujete svoje řešení nikde kontrolovat. Proto sem řešení nedávám. Jen mohu napovědět… řešením není nic nadpřirozeného, nesmyslného. Nehledejte v tom žádný fígl tipu… zelí na druhém břehu zahrabejte, pak ho koza nesežere.

A pokud budete potřebovat zabavit své děti ještě nějakou novou hrou, zkuste si stáhnout můj eBook ZDARMA „3 hry, které zabaví vaše děti na pěší túře„. Třetí hru, kterou v něm popisuji, si mohou děti zahrát i doma nebo venku na procházce. Můžete ji pojmout také jako hádanku (jak doporučuji na konci eBooku).

Katka

Hádanka o vlkovi, koze a zelí

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *