Začíná jaro. S dětmi jsme vyměnili zimní bundy za jarní a vyrazili jsme do parku na kola. Mladší syn se na kole teprve učí jezdit, starší dcera už jezdí jako drak. Vždy odněkud přijela a hned zase odjela. Najednou jsem si uvědomila, že už se delší dobu neukázala.

Vydali jsme se ji se synem hledat. Našla jsem ji u stromu, jak si s jedním klukem hrají s plošticemi. Nijak jim neubližovali, jen je nechávali běhat po svých rukou. Přidal se k nim i můj syn, hraní s plošticemi jim vydrželo dalších 30 minut.

V jednoduchosti je krása, ale musí se správně načasovat

To platí snad u všeho, pokud ona jednoduchost přijde v pravou chvíli. Kdybych řekla dětem: „Pojďte, půjdeme do parku a tam si u jednoho stromu budete hrát s plošticemi!“, asi by moc nadšeně nešli. Ale pokud je tato hra jen doplňkem k jiné aktivitě (u nás to byla jízda na kole), děti u ní vydrží neskutečně dlouho.

A tak je to i s mými hrami. Jsou jednoduché, což je mým cílem. Nechci vymýšlet hry, ke kterým musíte nejprve nakoupit hromadu rekvizit a nakonec zjistíte, že děti nebaví. Kde byste je v lese nebo cestou na hrad nakoupili, že?

Moje hry jsou doplňkem, který musí přijít v pravou chvíli. Jsou takové, ke kterým potřebujete pouze běžně věci. Takové, jako třeba v mém eBooku ZDARMA s názvem: 

3 hry, které zabaví děti na PĚŠÍ TÚŘE.

eBook si můžete ZDARMA stáhnout zde

Zkuste si na ně vzpomenout, až půjdete s dětmi na pěší túru. Věřím, že pokud se hry správně a v pravou chvíli vysvětlí, chytnou každého. 

A pak si dáte na výletě v klidu svojí svačinu, protože vaše děti zabaví „něco“ tak jednoduchého, jako jsou ploštice. 

Pojďte, budeme si hrát s plošticemi!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *