Dobrých zpráv není nikdy dost. Jenže poslední dobou je dobrých zpráv „sakra“ málo. Když toho mám dost, vzpomenu si na seriál Emily v Paříži. Emily je mladá žena, Američanka, která začne pracovat v Paříži. Co je ale důležitější… Emily je neuvěřitelně pozitivní člověk. Vždy najde způsob, jak se na „nepříjemné“ situace můžeme podívat pozitivně.

Je sklenice napůl plná nebo napůl prázdná?

Často vzpomínám na jednu scénu z tohoto seriálu. Emily má za úkol rezervovat na večer stůl pro 6 osob v nejlepší restauraci v Paříži. Všichni vědí, že je nemožné tento úkol splnit. Na rezervaci se v této restauraci čeká několik měsíců. Emily se to však nějakým zázrakem podaří. A tak se večer vydá s majiteli agentury a jejich „možná budoucím klientem“ do oné restaurace.

Jenže v restauraci Emily zjistí, že nerezervovala stůl na dnešní večer (11. 5.), ale až v listopadu (5. 11.). Američanka… zkrátka prohodila měsíce a dny.

Měla odejít za svými nadřízenými a říct jim, že to spletla a stůl prostě nedostanou. Já bych se prostě zhroutila. Emily ale neeee…

Emily se nadechla, odešla z restaurace ke skupince vážených hostů a prohlásila: „Mám dvě zprávy. Jedna je dobrá a druhá je ještě lepší“!

A já si říkala… Asi jsem tu scénu s vyměněnými datumy špatně pochopila? Emily ale pokračovala…

„Právě se mi podařilo zamluvit stůl ve výborné restauraci v Paříži, která je pár minut odsud. A ta lepší zpráva je, že v této restauraci můžeme oslavit za pár měsíců (přesně 5. 11.) podpis smlouvy s naším hostem a začátek naší spolupráce. Stůl už máme rezervovaný.“

Všem došlo, že Emily nezvládla zamluvit stůl ve vybrané restauraci. Že udělala chybu. Ale její přístup donutil všechny se usmát, otočit se a vydat se do jiné restaurace.

A na základě této scény vznikla moje soukromá pozitivní výzva. Chci si občas říct, že všechno špatné je pro něco dobré. Že se nemusíme ze všeho hroutit.

Že je sklenice napůl plná.

Pokud budete chtít, přidejte se ke mně. Nebo se „jen tak“ zkuste podívat na proběhlý den. Podívejte se na něj pozitivně. A řekněte si… „Dnešní den byl vlastně skvělý, JEN záleží na úhlu pohledu!“ 😊.  

Jo… a podívejte se na seriál Emily v Paříži. Teď před Vánocemi je to skvělá oddechovka :). 

Katka

Vydejte se s námi za dobrodružstvím v centru Prahy!

Každý den je skvělý, záleží JEN na úhlu pohledu!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.