ZLATO Kryštofa Kolumba je komunikační hra, která původně vznikla náhodou. Jako rozšíření bojovky Deník Kryštofa Kolumba.

Nicméně na četné prosby jsem se rozhodla ji prodávat i samostatně. Získáte ji ve formě PDF, které stačí vytisknou a dle návodu připravit. Hra je určena pro děti od cca 7 let (děti by měly umět číst a rozumět textu) a jejich rodiče. Její hra Vám zabere asi 30 – 60 minut, a dá se hrát pouze jednou.

Její pravidla jsou jednoduchá.

Zasedněte společně se svojí rodinou nebo partou dětí k jednomu stolu. Rozdejte si lístečky s výpověďmi domorodců tak, jako rozdáváte karty. Každý hráč by měl dostat přibližně stejný počet lístečků (pokud to nevyjde, nevadí, když někteří hráči budou mít o jeden lísteček navíc).

Cílem hry je zjistit, na které potopené lodi je ukryté zlato Kryštofa Kolumba. Hráči zlato najdou tak, že si vzájemně řeknou, co o potopených lodích vypověděli domorodci.

Vtip je v tom, že hráči mohou pouze mluvit. Lístečky si nesmí vzájemně ukazovat. Každý hráč může nahlas přečíst to, co má na svém lístečku, ale nesmí ho dát přečíst nikomu jinému.

Hráči si současně mohou dělat poznámky do pracovního listu (je součástí PDF souboru), ale NESMÍ si zapsat přesné znění, které mají hráči na lístečku.

Schválně… Jak dlouho potrvá, než zjistíte, na které lodi je ukryté zlato Kryštofa Kolumba?

Zlato Kryštofa Kolumba

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *