Mezi své výlety v rakouském Tyrolsku rozhodně zařaďte Most Higline 179. Je zavěšen 400 metrů nad silnicí a opravdu se citelně houpe!

Vybavíte si filmovou scénu, ve které musí hlavní hrdina přejít po polorozpadlém, houpajícím se mostě, zavěšeném hodně vysoko na zemí? Taky jste si říkali: „Ten nadělá, vždyť to nemůže být tak strašný!“

Jak jsem na hlavní hrdiny vzpomínala, když jsem stála uprostřed mostu Highline 179. Přede mnou pobíhaly moje děti a já na ně ječela, ať aspoň neskáčou! A to netrpím žádnými závratěmi. Tedy aspoň jsem si to myslela.

Takže… Co je most Higline 179?

Ocelový most Higline 179 je přes 400 m dlouhý, zavěšený v údolí nedaleko městečka Reute, ve výšce 100 m nad silnicí. Najdete ho dokonce i v Guinesově knize rekordů jako nejdelší lanový most pro pěší v tibetském stylu.

Parkování a vstupné na most

Své auto můžete zaparkovat přímo pod mostem, v údolí je několik rozlehlých parkovišť. V informačním středisku si musíte koupit vstup na most (1 lístek vám zajistí 1x vstup z obou konců mostu, rodinné vstupné stojí 24 EUR). A pak už je na vás, jak se k mostu dostanete. Můžete se k němu vydat pěšky po lesní cestě do kopce (procházka vám zabere 20 minut) nebo se můžete nechat vyvézt zpoplatněnou lanovkou.

Co ještě můžete vidět, když přejdete most Higline 179?

Na jedné straně mostu je zřícenina staré pevnosti Fort Claudia, na jeho druhé straně je zřícenina středověkého hradu Ehrenberg (vstup je za poplatek).

Celý most je sestaven z ocelových roštů, kterými vidíte pod sebe do údolí. Na most nechoďte s kočárkem, se psi či jinými zvířaty a rozhodně si procházku po mostě dobře rozmyslete, pokud trpíte sebemenším strachem z výšek. Na mostě jsme potkali starší pár, pán vedl svoji partnerku za ruku, ta měla zavřené oči a soustředěně se snažila dostat zpět na „pevninu“.

Mě výšky nikdy nevadily. Proto jsem byla sama překvapená, jak moc mi procházka po mostě nedělala dobře.

Most se totiž OPRAVDU CITELNĚ HOUPE!

Každopádně výlet rozhodně stojí za to a jsem ráda, že jsem po mostě prošla. 

Pokud si po této adrenalinové procházce chcete zajet na oběd do blízkého městečka Reute, počítejte s tím, že v něm byla většina restaurací kvůli koronaviru uzavřená (léto 2020). My jsme našli pouze „fast food“ s kebabem.

Kochačka na cestě zpět

Zpět do našeho městečka Obtarrenz jsme se vraceli průsmykem Hahntechjochstrasse. Za hezkého počasí se zde můžete kochat krásnými výhledy na okolní hory.

Rakousko: Most Higline 179
Štítky:                

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.