Pokud hledáte tip na celodenní výlet, rozhodně naplánujte svůj výlet do soutěsky Leutaschklamm v rakouském Tyrolsku. Výlet bude bavit vás i vaše děti. 

První den naší dovolené v Rakousku jsme namířili do soutěsky Leutaschklamm.

Kde soutěsku najdete?

Soutěska se nachází na hranicích Rakouska a Německa, přibližně jednu hodinu jízdy autem z městečka Obtarrenz (nebo cca 30 minut od Innsbrucku). Horní část je v Rakousku, dolní část v Německu. Přístup do soutěsky je z obou stran. My jsme zvolili začátek trasy v její rakouské části.  

Parkování a ceny

Auto jsme zaparkovali na parkovišti, vzdáleném přibližně 15 minut chůze od samotné soutěsky za milý poplatek 5 EUR na den. Hned u parkoviště je stánek s několika základními jídly jako jsou řízky nebo guláš, sladkými jídly a zmrzlinou. Stejnou cestou jsme se vraceli, takže po zdolání soutěsky se děti mohou těšit na sladkou odměnou a dospělí na výborný gulášek 😊.

Taky je zde poslední možnost využít toalety. V soutěsce žádné nenajdete 😊.

Jak se chodí v soutěsce?

Cesta soutěskou je jednosměrná, aby se na úzkých místech nestřetávali proti sobě jdoucí skupiny turistů. Pokud se do soutěsky vydáte z rakouské strany (jako my), začnete tím nejlepším. První polovina trasy totiž prochází samotnou soutěskou.

Hned ze začátku vás tedy čeká dvouhodinová cesta po zavěšených ocelových lávkách. Jejich povrch je tvořen rošty. Naše děti byly z trasy nadšené hned od začátku. 

Psy nechte doma…

Viděli jsme však několik pejsků, kterým se trasa vůbec nelíbila. Vadili jim ocelové rošty. Rozmyslete si tedy, jestli se na tento výlet vydáte i se svými čtyřnohými kamarády. Viděli jsme několik pejsků (malých i velkých), které museli jejich majitelé poponášet.  

Ocelové lávky mohou dělat potíže i každému, kdo trpí závratěmi, a rozhodně se na tento výlet nevydávejte s kočárkem. Lávky jsou úzké a často jsou propojené několika schody. 

Po průchodu soutěskou si můžete udělat přibližně 15minutovou zacházku na německou stranu k městu Mittenwald, kde je za poplatek (3 EUR) a v případě pěkného počasí (v suchém období, kdy je v potoce méně vody) přístupný vodopád. Dostanete se k němu opět po zavěšených ocelových lávkách.

K parkovišti se vrátíte po značené cestě lesem, na které jsou rozmístěné různé úkoly a vědomostní kvízy pro děti. Jen pozor, všechno je v němčině 😊.

Rakousko: Soutěska LEUTASCHKLAMM

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.