Poprvé v životě jsem opustila tradice a odjela se svojí rodinou na Vánoce pryč. Loukotovic vánoční road trip do posledního detailu naplánoval můj manžel. Díky za to, tuto dovolenou řadím mezi ty nejlepší, jaké jsem kdy zažila. Co jsme dělali – den po dni (neboli náš deníček z road tripu) – najdete na stránkách Loukotovic VÁNOČNÍ ROAD. Během něj jsme poznali 3 města, 3 země. Ale každé město stojí za to navštívit samostatně, proto jsem náš itinerář (na této stránce) rozdělila podle navštívených měst. 

Vánoční dovolená předčila mé očekávání. Každý člen naší rodiny se vrátil nadšený. Sice po dojezdu domů jsme se cítili unavení z cesty (ujeli jsme za 1 den 1600 km), ale upřímně – po dlouhé době jsme si opravdu odpočali. 

Z práce nás nikdo nerušil (neb všichni měli Vánoce). Na Vánoce jsme neřešili, že chceme mít hezky uklizený a vyzdobený byt. Nezdobili jsme vánoční stromeček (ale tuto tradici bych – kdyby to šlo – klidně do auta zabalila). Nevařili jsme se slavnostní večeří (na tu jsme si zašli do italské pizzerie). Neměli jsme pocit, že musíme dětem koupit hrozně moc dárku (nevešly by se do auta). 

Darovali jsme si drobnosti – knížky, joja, hakysáky. Něco, co děti zabaví a současně to bude malé. Naším stromečkem byla orchidej s větví nějakého jehličnanu, kterou prodávali na trzích. Naším cukrovím bylo cukroví od babičky a Milánské, Avignonské a Barcelonské zmrzliny. 

A k tomu pohoda. Pravá, rodinná pohoda. Každý den našeho Vánoční road tripu. 

Katka

Loukotovic Vánoční road trip 2023